۱۳۹۱ اردیبهشت ۱۱, دوشنبه

احضار مجدد 10 تن از هواداران آقای بروجردی به دادگاه ویژه روحانیت


بنابه گزارش"فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران "، ده تن از هواداران آقای کاظمینی بروجردی که اکثرا به صورت تلفنی در تاریخ های 21 و 23 فروردین به دادگاه ویژه روحانیت احضار شده بودند، مجددا به دادگاه فراخوانده شدند.
بر اساس این احضاریه، خانم ها رویا عراقی، مریم عظیمی، طیبه حسینی، نرگس غفارزاده، فروغ همت یار، زهرا عبدالله وند، زهره شریفی، مریم قاسمی  و دو تن از آقایان به نام های محمدرضا صادقی و محمد مهمان نواز در روز 11 اردیبهشت ماه 1391 باید در محل دادسرای ویژه روحانیت واقع در تهران خیابان زعفرانیه برای دومین بار در طی یک ماه گذشته حاضر شوند.


گفتنی است که شدت فشارها برهواداران آقای بروجردی در راستای وادار کردن وی به سازش با رژیم و یا کوتاه آمدن از خواسته های خود در دفاع از آزادی، دموکراسی و حقوق بشر می باشد.
قابل ذکر است از آبان سال 89 فشار و تهدید و اذیت و آزارهای عوامل حکومت و وزارت اطلاعات بر آقای بروجردی و خانواده اش به شدت افزایش یافته است. عوامل رژیم ولی فقیه چندین بار تلاش کرده اند با به کار بردن روش های مرموزانه  و غیر انسانی اقدام به حذف فیزیکی این روحانی سکولار و مخالف ولایت فقیه کرده و ایشان را در داخل زندان از بین ببرند و از طرف دیگر هواداران ایشان امنیت جانی ندارند.
ایشان آخرین بار چند روز قبل از سال نو مورد سوء قصد قرار گرفت و توسط عوامل رژیم مسموم گردید که در حال حاضر همچنان دچار خونریزی مزمن داخلی می باشد.علیرغم پیگیری های خانواده ایشان و فعالین حقوق بشر، آقای کاظمینی بروجردی تاکنون مورد درمان قرار نگرفته است و در تعطیلات نوروز در همین شرایط بدون هیچ گونه مرخصی استعلاجی در زندان بوده است.
ولی فقیه علی خامنه ای سیاست سرکوب روحانیون مبارز و هودارانشان را تعیین و توسط دادگاه ویژه روحانیت به اجرا گذاشته می شود. دادستانی ویژه روحانیت فردی بنام محمد سلیمی توسط شخص علی خامنه ای تعیین و برای سرکوب روحانیون مبارز منصوب شده است.
فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران، تحت فشار قرار دادن و احضار هوادران آقای بروجردی توسط دادگاه ویژه روحانیت که افراد آن مستقیما توسط ولی فقیه علی خامنه ای تعیین می شوند را محکوم می کند و از کمیسر عالی حقوق بشر  و سایر مراجع بین المللی خواستار اقدامات لازم برای پایان دادن به سرکوبها در ایران است.
فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران
08 اردیبهشت 1391 برابر با 27 آوریل 2012
گزارش فوق  به سازمانهای زیر ارسال  گردید:
کمیساریای عالی حقوق بشر
گزارشگر ویژه حقوق بشر سازمان ملل متحد
کمسیون حقوق بشر اتحادیه اروپا
سازمان عفو بین الملل

هیچ نظری موجود نیست: