۱۳۹۱ آبان ۷, یکشنبه

نامه سرگشاده معاون آقای کاظمینی بروجردی خطاب به دکتر احمد شهید

جناب آقای دکتر احمد شهید گرامی؛
گزارشگر ویژه حقوق بشردر امور ایران
با سلام و احترام؛
ضمن سپاس ازتلاشهای بشردوستانه شما به ویژه سومین گزارش اختصاصی درباره وضعیت اسفناک حقوق بشر در ایران، مطالبی را در ارتباط با گزارش مذکور به اطلاع می رسانم:
همانطور که در گزارش های شما به خوبی به آنها اشاره شده است، مردم و زندانیان سیاسی در ایران، از نقض گسترده و دائمی و سیستماتیک حقوق بشر در رنج و آزار هستند ولی آنچه که بسیار اهمیت دارد ریشه همه این معضلات است، که همانا "دخالت دادن دین در حکومت" می باشد لذا پیشنهاد میگردد که در چنین گزارش هایی این مهم بطور مشخص عنوان شده و مورد تاکید قرارگیرد. استبداد دینی بدترین نوع دیکتاتوری است. زیرا نه تنها انتقاد پذیرنیست بلکه هر صدا و اندیشه مخالفی محاربه با خدا و مقدسات درنظر گرفته شده و به شدت سرکوب میشود. لذا مردم ایران حق دارند که برای از بین بردن ریشه این جنایات که همانا حکومت مذهبی است و برای تغییر این روند ضد حقوق بشری برای آینده کشور خود و براساس اصل 28 اعلامیه جهانی حقوق بشر که به ملت حق تغییر بنیادی قانون اساسی نظام استبدادی و ستمدینی جمهوری اسلامی را می دهد، خواهان "برپایی رفراندومی آزاد برای تعیین نوع حکومت در ایران" باشند. ما معتقدیم که این حق طبیعی ملت است و باید بر روی این حق پافشاری کنیم. لذا از شما به عنوان گزارشگر ویژه حقوق بشر در امور ایران خواهشمندیم که این اصل را هم که یکی از حقوق اساسی ملت ایران است، در گزارشهای خود برای احقاق حقوقی از ملت که پایمال گردیده است، در نظر بگیرید.
لازم است یاد آوری شود که آقای کاظمینی بروجردی پیشوای مستقل که در حال حاضر هفتمین سال بازداشت خود را میگذراند معتقد به جدایی دین از حکومت هستند و خواهان برگزاری یک رفراندوم آزاد برای تعیین نوع حکومت هستند و دقیقا به همین دلیل زندانی شده و شکنجه میشوند. ایشان به دلیل این فشارها و شکنجه ها به بیماریهای مختلفی دچار شده است و جانش در خطر جدی است ضمن اینکه تاکنون از داشتن وکیل و درمان محروم بوده است. وی تا کنون حتی پس از سپری کردن بیش از 2200 روز حبس و شکنجه و با تحمل 400 روز انفرادی حتی یک ساعت هم مرخصی نداشته است.
آقای دکتر شهید، همانطوری که استحضار دارید، تمامی موارد "نقض حقوق بشر" و "جنایت علیه بشریت" در ایران، مصادیق بارزی از "مذهب اجباری" می باشند و رژیم در راستای تلاش برای پنهان کردن آنها، از "ورود گزارشگران و ناظران بین المللی حقوق بشر" به ایران جلوگیری می کند.
آقای دکتر شهید گرامی، ملت ما به خوبی می دانند طی این دو سال که شما عهده دار نظارت بر حقوق بشر در ایران هستید، تلاش های بسیاری برای ورود به ایران نموده اید تا از نزدیک با رهبران جنبش های بزرگ اعتراضی و زندانیان عقیدتی سیاسی، دیدار نمایید، ولی مسئولین حکومتی کماکان به شما اجازه ورود نداده اند. لذا در این نامه کوتاه، بار دیگر از شما و همکاران محترمتان برای احیای حقوق بشر در ایران تلاش می کنید، و صدای محبوس ملت تحت ستم را به سمع و نظر تمامی شخصیت ها و نهادهای مسئول در سازمان ملل متحد می رسانید، قدردانی می نماییم.
دکتر رویا عراقی
معاون آقای کاظمینی بروجردی  آبانماه 1391

۱ نظر:

ناشناس گفت...

اگر امکان دارد خلاصه ای از قسمت های مهم نامه را به خود آقای شهید هم بدهید به زبان انگلیسی