۱۳۹۰ اسفند ۲۸, یکشنبه

سخنرانی خانم انصاری در رابطه با آقای کاظمینی بروجردی در ژنو

سخنرانی خانم نازنین انصاری در جلسه جانبی نوزدهمین نشست سازمان ملل در ژنو پیرامون وضعیت آقای بروجردی و قرائت نامه ایشان در تاریخ 16 مارس 2012  انجام شد که در ادامه متن کامل این سخنرانی اورده شده است .
در طی 28 سال گذشته، روزنامه کیهان لندن ماجراهای ناگفته زیادی را به صورت مستند درآورده است. یکی از برجسته ترین آن وقایع که این نشریه از سال 2006 دنبال می کند، سرگذشت آیت الله کاظمینی بروجردی است.
این مرد بزرگ تاکنون بیش از 2012 روز پیوسته را در پشت میله های زندان گذرانده است و در سراسر این دوران در معرض انواع شکنجه های جسمی و روانی بیرحمانه و رفتارهای غیر انسانی قرار داشته است. به راستی جرم او از دید رژیم حاکم بر ایران چیست؟ 
دفاع از جدایی دین از حکومت در ایران، احترام به قوانین حقوق بشر صرف نظر از جنسیت، دین و مذهب، نژاد و عقاید سیاسی، صلح در خاورمیانه و همچنین درخواست از حکومت ایران برای التزام به همه تعهدات بین المللی خود.
در آخرین گزارش حقوق بشر که در تاریخ 7 مارس توسط آقای احمد شهید، وزیر سابق امور خارجه مالدیو و گزارشگر ویژه فعلی حقوق بشر سازمان ملل متحد در امور ایران انتشار یافت، مساله آقای سید حسین کاظمینی بروجردی که به دلیل عقاید سیاسی خود زندانی شده است، مورد توجه ویژه قرار گرفته است. آقای شهید نوشته است "گزارش های اخیر دلالت بر این دارد که وضعیت جسمی آقای کاظمینی بروجردی همچنان وخیم می باشد، در حالی که او دسترسی به امکانات و درمان پزشکی ندارد. بر اساس گزارش های رسیده در ماه نوامبر سال 2011 ، هم سلولی وی در زندان تلاش کرد که ایشان را به قتل برساند که این حمله ناجوانمردانه توسط مقامات حکومت برنامه ریزی و هماهنگ شده بود. گزارش های رسیده حاکی از آن است که آقای بروجردی همچنان در معرض خطر جدی قرار دارد. گزارشگر ویژه بر درخواست خود برای دسترسی هر چه سریع تر آقای بروجردی به امکانات درمانی و پزشکی مناسب و کافی و همچنین آزادی فوری وی تاکید کرده است.
در همان روز انتشار گزارش آقای احمد شهید، آقای بروجردی در اثر سو قصد دیگری در زندان دچار یک بیماری وخیمی شد. طرفداران ایشان اعلام کرده اند که نشانه های بیماری وخیم وی حاکی از مسمومیت شدید می باشد. آنها مشکوک هستند که غذای او توسط دو تن از هم سلولی های جدید که اکنون به مرخصی رفته اند، به سم آغشته شده است. ولی با وجود تحمل خونریزی داخلی، به وضعیت آقای بروجردی رسیدگی پزشکی نشده است. این دومین بار در ماه های اخیر است که او مورد حمله فیزیکی قرار گرفته است. در سال 2006، مادر ایشان که همراه وی و طرفدارانش بازداشت و حبس شده بود، در زندان متحمل یک مسمومیت مشابه شد و پس از چند ماه بیماری سخت درگذشت.
در حال حاضر خانواده آقای کاظمینی بروجردی تحت کنترل و مراقبت ماموران رژیم ایران قرار دارند. تلفن های آنها شنود می گردد و عوامل وزارت اطلاعات و سایر سازمان های امنیتی حکومت از منزل و محل زندگی آنها به طور پیوسته فیلمبرداری می کنند. طرفداران ایشان در ایران در معرض تهدید و بازداشت قرار دارند. ای میل ها و تلفن های آنها بی وقفه ردیابی و شنود می گردد. در واقع آنها به طور پیوسته از وزارت اطلاعات پیام ها و تماس های تلفنی تهدید آمیز دریافت می کنند و گهگاه در دادسرای ویژه روحانیت واقع در زعفرانیه تهران مورد احضار و بازجویی قرار می گیرند. آنها برای حفظ سلامتی و امنیت خانواده خود از انتشار اخبار بازداشت و نحوه رفتار و برخورد ماموران حکومت با آنها خودداری می کنند. تعدادی از آنها که انتخاب دیگری نداشتند، در خارج از ایران پناهجو هستند.
تاکنون هیچ مقام مسئول حکومتی بیانیه یا گزارشی مکتوب در مورد شرح موارد و دلایل قانونی بر علیه آقای کاظمینی بروجردی و نیز تایید رفتار و برخورد غیر انسانی با وی ارائه نداده است . مخاطبان رسانه ها در داخل ایران دچار بیخبری و در معرض بایکوت خبری در مورد وضعیت ایشان هستند.
من می خواهم مطالبی را که ارائه کردم، با بخشی از سخنان خود آقای کاظمینی بروجردی که در آگوست گذشته در یک نامه سرگشاده از اوین به بیرون ارسال شده بود، پایان دهم.
"وکلای گرامی و اعضای محترم انجمن وكلاي بين المللي مدافع حقوق بشر
سلام اين زنداني خواهان جدائي دين از حكومت را از شکنجه گاه اوین بپذيريد.
همانطور که استحضار دارید زندانيان عقيدتي سياسي در ايران به دلايلي از قبيل اعتراض به نقض گسترده حقوق بشر و دفاع از صلح، ‌آزادي و دمكراسي، بازداشت می گردند. سپس در دادگاه هاي فرمايشي بر پايه كيفرخواست هاي ناعادلانه و بدون حضور وكلاي آزاد و خبرنگاران مستقل محاكمه می گردند. رسانه هاي خبري و جرايد وابسته به حکومت نيز با انتشار اخبار دروغ و شايعات بي اساس همواره آنها را مورد ترور شخصيت قرار می دهند.
این زندانیان بی پناه به دليل پايداري بر اعتقادات بحق و صلح طلبانه شان، شكنجه هاي جسمي و روحي بسياري را در بندهاي انفرادي و عمومي متحمل می شوند و عوامل حکومتي براي وادار کردن آنها به اعتراف هاي ساختگي در زندان، انواع فشارهاي شكننده را وارد می آورند به طوری که به انواع بيماریهاي حاد و مزمن مبتلا گردیده و صدمات جسماني جبران ناپذيري بر اعضا و جوارحشان وارد شده است و به هيچ عنوان مصونيت جاني ندارند. چنین موارد سنگين نقض حقوق بشر، در حالي صورت مي گيرد كه مسئولين حکومت ايران از ورود گزارشگران ويژه حقوق بشر سازمان ملل متحد و ناظران بين المللي حقوق بشر به ايران ممانعت به عمل مي آورند.
اینجانب بار ديگر از جامعه جهاني و تمامي وكلاي بين المللي مدافع حقوق بشر، درخواست مي كنم كه هرچه سريعتر وكالت بنده و ديگر زندانيان عقيدتي سياسي در ايران را برعهده گيرید و گزارش محروميت از حقوق قانوني و شكنجه هاي وارده بر ما را كه در خفقان و بايكوت خبري محصور شده، به اطلاع رسانه هاي آزاد جهان برسانید و از طريق نهادهاي عالي قضائي و مجامع بين المللي به وي‍ژه سازمان ملل متحد، شكوائيه هاي ما را رسما پيگيري نمائید."
ما را فراموش نکنید. بسیار از شما سپاسگزار خواهیم بود.
زنداني مخالف استبداد ديني، سيد حسين كاظميني بروجردي
ایران ، زندان اوين ، مرداد ماه 1390 ، آگوست 2011

هیچ نظری موجود نیست: