۱۳۹۰ آذر ۹, چهارشنبه

گستاخی مسئولین در بی توجهی به وضعیت بحرانی آقای بروجردی تمامی ندارد !

به گزارش خبرگزاری هرانا با وجود ابراز نگرانی دیده بان حقوق بشر و دیگر سازمانهای مدافع حقوق بشر نسبت به وضعیت بحرانی آیت الله کاظمینی بروجردی، مقامات دادگاه ویژه روحانیت نسبت به درمان ایشان در بیمارستان مجهز همچنان  بی توجه هستند.
بنا به اطلاع گزارشگران هرانا از تهران، صبح روز نهم آذر آقای بروجردی به دلیل درد شدید کلیه به درمانگاه زندان منتقل شد که پزشکان مستقر در زندان علت آن را وجود سنگ کلیه تشخیص دادند که به دلیل عدم وجود امکانات پزشکی نیاز به اعزام ایشان به بیمارستانی خارج از زندان است، امری که تا کنون انجام نپذیرفته است.


آقای بروجردی که ششمین سال حبس خود را می گذارند در این مدت دچار بیماریها و عوارض گوناگونی گردیده است از جمله بیماری قلبی و بیماری حاد تنفسی ( پلوموناری ادما) سنگ کلیه و پارکینسون و .....
روز دوشنبه 7 آذر دیده بان حقوق بشر در بیانیه خود اعلام کرده بود که ما در مورد سلامتی و حفظ جان آقای بروجردی به طور جدی نگران هستیم و خاطر نشان کرده اند قوانین بین المللی و همچنین قوانین داخلی ایران از مقامات زندان می خواهد که برای زندانیان مراقبت های پزشکی مناسب را فراهم سازند.
حداقل مقررات استاندارد سازمان ملل متحد برای درمان زندانیان، مسوولین را ملزم می سازد که زندانیان نیازمند به درمان توسط متخصصین ویژه را به انستیتو های تخصصی و همچنین بیمارستان های مجهز اعزام نمایند.
علاوه بر این، مقررات سازمان های زندان های ایران، بیان می کند که زندانیان در صورت لزوم باید به بیمارستان های خارج از زندان منتقل شوند تا تحت درمان پزشکی مناسب قرار گیرند.

هیچ نظری موجود نیست: