۱۳۹۰ آبان ۵, پنجشنبه

غرب باید به وضعیت اسف بار زندانیان ایران شهادت دهد

در ماه گذشته همزمان با "کنفرانس حقوق بشر" ریاکارانه که به عنوان دوربان 3 شناخته شده است، من افتخار شرکت در یک کنفرانس متقابل در شهر نیویورک را داشتم که توسط دیده بان حقوق بشر سازمان ملل متحد برگزار شده بود. در این کنفرانس، مخالفین سرشناس و فعالان حقوق بشر از کشورهای ایران، سوریه، کوبا، برمه، کره شمالی و چین اجتماع کرده بودند تا نقض گسترده حقوق بشر را که در "کمیته حقوق بشر" سازمان ملل متحد ترجیحاً نادیده گرفته می شود، افشا کنند.
یکی از موثرترین شواهد ارائه شده در کنفرانس دیده بان حقوق بشر سازمان ملل متحد، نامه ای است که به طور مخفیانه از زندان بدنام اوین ایران به بیرون ارسال شده بود و توسط فعال حقوق بشر ایرانی خانم بنفشه پورزند با صدای بلند خوانده شد. من این نامه را به نشان همدلی و همدردی با نویسنده آن که یک آیت الله شجاع و حق طلب است و تنها جرم او دفاع از جدایی دین از حکومت می باشد، در بایگانی دستور کار مذاکرات سنای کانادا قرار دادم.
بر طبق گزارش عفو بین الملل، شرایط نامساعد زندان، شکنجه ها و بدرفتاری موجب شده است که سلامت آیت الله بروجردی در وضعیت خطرناکی قرار گیرد. من این نامه را با صدای بلند در سنای کانادا به افتخار شهامت این مرد بزرگ و خانواده و طرفدارانش می خوانم تا آنها بدانند که ما در سنای کانادا شاهد مبارزه آنها و رهبریت این مرد نیکوکار و روند رفتار جنایتکارانه با ایشان هستیم.  

متن نامه به شرح زیر است:

جناب آقای دبیر کل و روسای محترم ممالک دنیا که در این اجلاس بزرگ اجتماع کرده اید، وضعیت انسانها در حکومت استبدادی حاکم بر ایران، آن چنان اسفناک و دلخراش است که اگر سرکوب دائم و فراگیر نیروهای امنیتی و نظامی نبود، هر آیینه ملل جهان بیشتر به اجزای قساوت و جنایت و خباثت دیکتاتوری دینی، آگاه می گشتند.
به عرض شما مسئولین محترم و مدافعین حقوق بشر می رسانم که بدانید که ملت مظلوم ایران، از حقوق اولیه خود محروم هستند و همه سرمایه ها و ذخائر طبیعی آنها برای ایجاد سنگرهای تبلیغی و توسعه طلبانه مدعیّان مذهب، خرج می شود. امواج فقر و نداری و بیماری و درماندگی، فضای کشورمان را فرا گرفته و سانسور بی وقفه ، مانع انتشار مناسب اخبار و احوال این رعیت غریب شده است.
ای شریعتمداران در هر یک از ادیان آسمانی،
به داد ملّتی برسید که سی و دو سال قبل، به نام خداوند آنها را فریب دادند و تخت و تاج را با اسلام سیاسی، معاوضه کردند. اکنون خدا زدگی و معنویت گریزی در تمامی سطوح جامعه ما رشد کرده و به یقین آینده را به مخالفت کامل آحاد جامعه با معنویات و الهیات می کشاند.
اکنون که امید به گسترش دموکراسی جهان اسلام را فرا گرفته است و ارزش های حقوق بشری و انسانی در جوامع منطقه رو به نهادینه شدن می رود، حمایت بین المللی از حرکت و مبارزات مردم ایران در دستیابی به حق حاکمیت خویش می تواند در دفع بحرانهای منطقه و جهان بسیار موثر باشد.
این پیشوای زندانی نزدیک به دو هزار روز است که به خاطر مخالفت با تداخل دیانت با سیاست، در  زندان های مخوف و شکنجه گاه های ایران قرار دارد و در طول این ایّام طولانی، به دور از درمان و وکیل بوده و خانواده اش مورد آزار هیئت حاکمه زورگو قرار گرفته اند، اینک در انتظار اقدام موثر شما در حمایت از ملت تحت ستم ایران می باشد.
سید حسین کاظمینی بروجردی

هیچ نظری موجود نیست: