۱۳۹۰ اسفند ۲, سه‌شنبه

جان آقای کاظمینی بروجردی در معرض خطر قرار گرفت

آقای سید حسین کاظمینی بروجردی،زندانی عقیدتی که حدود 2000 روز است که پیوسته در زندان به سر می برد، بار دیگر در معرض خطر قرار گرفت.
به گزارش"فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران" از داخل زندان، ماموران حکومت، همه هم سلولی های زندانی عقیدتی آقای سید حسین کاظمینی بروجردی را به سلول های دیگری منتقل نموده و به جای آن فرد ناشناسی را به عنوان زندانی جدید وارد سلول ایشان نموده اند. ظاهرا این  نقل و انتقالات به بهانه تاثیرایشان بر سایر زندانیان وهمبندیان بوده است.
همان طور که اخیرا در خبرها آمده بود،  از طرف یکی از زندانیان تازه وارد به جان آقای بروجردی، سو قصد شده بود که ناکام ماند. بنابراین اکنون در مورد امنیت جانی این زندانی آزادیخواه نگرانی های زیادی وجود دارد.
از طرف دیگر ایشان همچنان در وضعیت وخیم جسمی قرار دارند و بیماری های ایشان در اثر حبس در شرایط نامساعد و سرمای هوا تشدید شده است. در واقع از روز 28 آذر که مامورین با هجوم به بند روحانیت اقدام به تفتیش و  ضبط لباسها، داروها و وسایل وی کرده بودند، سلامتی ایشان همچنان در وضعیت نگران کننده ای قرار دارد.
لازم به توضیح است که هواداران این زندانی نیز در شهرهای مختلف ایران تحت کنترل شدید امنیتی هستند و به طور مداوم تهدید می شوند.
فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران،تحرکات جدید علیه این زندانی عقیدتی که می تواند یک تهدید جدی علیه جان ایشان باشد را محکوم می کند و از کمیسر عالی حقوق بشر و سایر مراجع بین المللی خواستار اقدامات لازم برای آزادی فوری و بی قید و شرط این زندانی عقیدتی است.

هیچ نظری موجود نیست: