۱۳۹۵ مهر ۴, یکشنبه

حمایت نهاد مادران علیه اعدام از کارزار "برای آزادی کاظمینی بروجردی"

کاظمینی بروجردی در سال ۱۳۸۵ بازداشت و به 10 سال زندان، به انضمام مصادره اموال محکوم شد.
بروجردی قبلا در سال‌های ۱۳۷۴، ۱۳۷۹ و ۱۳۸۴ دستگیر و زندانی شده بود.
سید حسین کاظمینی بروجری زندانی سیاسی و از مخالفان تئوری ولایت فقیه است.
 وی مخالف دخالت دین در سیاست و طرفدار جدایی دین از دولت است .
هنگامی که نیروهای پلیس برای دستگیری وی به محل سکونت او مراجعه کردند با مقاومت بیش از هزار نفر از هواداران وی مواجه شدند تا جایی که این مواجهه به زد و خورد و پرتاب گاز اشک آور از طرف پلیس شده و نهایتاً در نیمه شب یک شنبه ۱۶ مهر ۱۳۸۵ نیروهای اطلاعاتی و تیم کماندوهای نیروهای ویژه به خانه بروجردی حمله‌ کرده و محافظان خانه بروجردی را به همراه خود وی دستگیر و به مکان نامعلومی منتقل کردند.
بر پایه‌ گزارش خبرنگاران مستقل در تهران ماشین‌های آتش‌نشانی تا ساعت هفت صبح مشغول شستن خون‌های ریخته شده در خیابان‌ها بودند.
آقای بروجردی در زندان اوین در شرایط بد جسمی و روحی به سر می‌برد و از حق استفاده از مرخصی و ملاقات محروم است . وی در زندان، بارها مورد شکنجه قرار گرفته و توسط زندانیان عوامل وزارت بدنام اطلاعات حکومت اسلامی تهدید به مرگ شده اما بواسطه ی رسانه ای شدن و فشار افکار عمومی و بین المللی اقدامات حکومت اسلامی برای کشتن ایشان متوقف شده است .
یکی دیگر از اقدامات حکومت اسلامی برای از بین بردن آقای بروجردی ، در اختیار نگذاشتن داروهای ایشان می باشد به این امید که آقای بروجردی هم مانند هدی صابر و یا افشین اسانلو و یا شاهرخ زمانی با مرگ روبرو شود .
خانواده و حامیان بروجردی بارها با نوشتن بیانیه و نامه‌هایی به دبیر کل سازمان ملل متحد، گزارشگر ویژه حقوق بشر احمد شهید و فعالان حقوق بشر خواستار حمایت از او و آزادیش از زندان شدند. اما حکومت اسلامی حاضر به اجرای قوانینی که منجر به آزادی بروجردی می شود نیست !
به بیان دیگر ایشان توسط حکومت اسلامی در ایران به گروگان گرفته شده است .
حکومت جنایتکار اسلامی تابع زور است . اگر از طرف افکار عمومی و دولتهای جهان تحت فشار و تحریم قرار نگیرد
ملتزم به اجرای حقوق بشر و حتی قوانین مصوب مجلس فرمایشی خودش که به نفع مردم باشد هم نیست .
آمار بالای اعدام ها ، زندان و شکنجه فعالین حقوق بشر، روزنامه نگاران ، فعالین سیاسی و ...  در زمان حکومت
جناح های مختلف بنام اصول گرا و یا اصلاح طلب و میانه رو و ... گواه آن است .

نهاد مادران علیه اعدام در راستای مبارزات انسانی برای لغو حکم اعدام و شکنجه و آزادی زندانیان سیاسی ضمن استقبال از کارزار جهانی برای آزادی آقای بروجردی اعلام می نماید که در روز سه شنبه 4 اکتبر 2016 از ساعت 17:30 تا 19 در مقابل پلازای ایرانیان در شهر تورنتو آکسیون اعتراضی خود را برگزار خواهد نمود .


زنده باد آزادی
زنده باد زندگی
زنده باد عشق و انسانیت
نهاد مادران علیه اعدام
تلفن:0016477688556

N.T.Execution@Gmail.Com

هیچ نظری موجود نیست: