۱۳۹۳ بهمن ۲۲, چهارشنبه

ممانعت از دیدار آقای بروجردی با نمایندگان مجلس بازديد كننده از زندان اوين

عصر سه شنبه 14 بهمن مسئولین زندان اوین به بند آقای کاظمینی بروجردی مراجعه نموده و با نشان دادن برگه اعزام، وی را با آمبولانس به درمانگاه زندان اوین منتقل كردند که در این مدت نه سال زندان، با وجودی که وضعیت ایشان مناسب نبوده ولی انتقال با آمبولانس تقريبا بي سابقه بوده است!
به گزارش « فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران »در حالی که آقای کاظمینی بروجردی به بهانه درمان پوکی استخوان به بهداری منتقل شده بود اما در بهداری قصد تزریق آمپول رانيتيدين را داشتند كه مخصوص درد معده است و به دلیل اینکه آقای بروجردی مشکل معده نداشتند به این عمل اعتراض داشته، پس از اعتراض این زندانی آنها از تزریق منصرف شده و علی رغم ابراز ناراحتی و درد ناشی از مشکلات قلبی- ریوی- کلیوی - و درد شدید استخوان که داشتند هیچ گونه اقدام درمانی در موردشان صورت نگرفت و به وی اعلام شد که به سلول بازگردد.
این در حالی بود که در همین روز، اعضای کمیسیون قضایی مجلس از زندان اوین بازدید می کردند. در این بازدید 3 ساعته، به جز اعضای کمیسیون قضایی، برخی نمایندگان مجلس، سیداسدالله جولایی مدیرعامل ستاد دیه و سلیمانی مدیرکل زندان‌های استان تهران حضور داشتند . اقای کاظمینی بروجردی هنگام بازگشت در جلوی درب بهداري با جمعیت بازديد كننده و حضور خبرنگاران مواجه گرديده و سعي نموده که با خبرنگاران صحبت كند ولي ، رئیس زندان اوین سراسیمه مداخله كرده مانع دیدارش با خبرنگاران گرديد و برای اطمینان از عدم تماس ایشان با گروه بازدید کننده، ایشان را فورا با یک خودرو به سلول بازگرداندند.

ضمنا در آن روز رئیس دادگاه ویژه روحانیت، رئیسی، مانع از بازدید نمایندگان مجلس از بند ویژه روحانیت شد و بر خلاف آنچه که در رسانه های داخلی منتشر گرديده است، نمایندگان مربوطه تنها موفق به بازرسی بخش كوچكي از زندان شدند.

مقامات جمهوری اسلامی همواره از بازدید دکتر احمد شهید گزارشگر ویژه سازمان ملل و همچنین پزشکان مستقل از زندانهای ایران ممانعت به عمل آورده است و حتی از دیدار نمایندگان مجلس و خبرنگاران داخلی هم جلوگیری می کند. به همین دلیل گزارش شفاف و رسمی از وضعیت زندانیان تعداد دقیق آنها و شرایط زندانهای ایران موجود نمی باشد.

گزارش ارسالی به فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران

بهمن ۱۳۹۳

گزارش فوق به سازمانهای زیر ارسال گردید 

کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل متحد

گزارشگر ویژه حقوق بشر سازمان ملل متحد

سازمان عفو بین الملل

هیچ نظری موجود نیست: